Dziś jest 27 maja 2020 r.
6578. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3505. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3205. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Zaproszenie do Czarnolasu"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

28 grudnia 2005 r., 00:45 — SzU: A5852Herb Czarnolasu

Przybycie do Czarnolasu...

Przybywszy z odległej planety Ben ze świata Galaxy Forces do Księstwa Sarmacji jako imigrant poszukując miejsca dla siebie nie pragnąłem pozostawać biernym jedno obserwatorem, lecz aktywnie włączyć się w tutejsze życie.

Wędrując krainami natrafiłem na podupadłą osadę Morwieńca na walącym się słupie ogłoszeniowym odczytałem ledwo już czytelny napis, a raczej jego strzępy: "...poszukujemy ..., od zaraz... minęło już wiele czasu nim... na skutek... Ktokolwiek ... Kiedykolwiek ... stanowisko Burmistrza...". Jako że miało się już ku wieczorowi, a koń mój był utrudzon i nie miałem ochoty noclegować gdzieś na skraju puszczy uchodzącej za niezbyt bezpieczną, pełno bowiem tutaj dzikiego zwierza, skierowałem swoje kroki ku oświetlonemu promieniami zachodzącego słońca Ratuszowi Miejskiemu.

Nikogo nie zastawszy w tym pustym zaniedbanym gmachu, zostawiwszy swego wierzchowca w szczątkach czegoś, co było czas jakiś temu Stajnią Miejską, odnalazłszy kuchnię zabrałem się ochoczo za przygotowywanie wieczerzy.

Udało mi się jedynie rozpalić w palenisku, gdy rozwarły się na oścież skrzypiące na oberwanym zawiasie drzewierza kuchenne i do obszernego pomieszczenia wparadowała nieliczna grupka mieszkańców.

Od słowa do słowa, wymieniwszy się grzecznościowymi powitaniami rozmowy nasze, w noc późną się przeciągając rozmowy zeszły na bolączki trapiące nielicznych już mieszkańców tej zapomnianej niemal przez wszystkich osady. ogłoszenie, nieczytelne już niemal na wspomnianym słupie, było rozpaczliwym wołaniem mości Sarmatów o nowego Burmistrza.

Żal mi się zrobiło ich i łezka zakręciła się w oczach na wspomnienia tego, jak sam kiedyś od podstaw stworzyłem Galaktyczną Federację Aydamuska jako Imperator i główny koncepuarz świata Galaxy Forces. GFA rozpadło się podczas pierwszej wojny galaktycznej na skutek wewnętrznego sabotażu, ja zaś wybrałem się w daleką i długą podróż, która koniec końców przywiodła mnie do Księstwa Sarmacji.

Czemuż by nie zaangażować się w problemy tutejszej społeczności i nie zainwestować swego czasu i zdolności i nie ożywić podupadającej mieściny. Jakimż zaskoczeniem moim było, iż w tej zapomnianej przez świat okolicy funkcjonuje niezwykle sprawny System Satelitarnej Łączności Internetowej. Nocna rozmowa z mieszkańcami przy skromnej kolacji i nieskromnych zapasach piwa beczkowego domowej roboty zaowocowała udzielonym mi wotum zaufania. Dawszy sowo nie mogłem się już wycofać. Przystąpiłem do dzieła.

Wędrując po starym Ratuszu natrafiłem na rozrzucone tu i ówdzie księgi, a raczej ich szczątki. Ich lektura dała początek idei Czarnolasu.

Wieści się rozeszły szerokim echem. Wkrótce zaczęły napływać informacje o tym, czego nie udało mi się wyczytać i dowiedzieć o Morawcu, zwanym obecnie Czarnolasem.

Nie będąc jeszcze oficjalnie Burmistrzem Czarnolasu, tworzę jedynie projekt wizji, która mam nadzieję przez Was szacowni Sarmaci zostanie ubogacona i przyjęta przychylnie.

Kończąc swą krótką opowieść proszę o pomoc w ożywieniu miasta oraz regionu - czy to osobistym zaangażowaniem, czy też udzieleniem mi wskazówek co i ewentualnie jak winieniem zrobić. Pomoże to uniknąć gaf i wpadek oraz sprawi, że będzie to Nasze wspólne Sarmackie dzieło.

Sarmato, kimkolwiek jesteś, odwiedź w wolnej chwili Czarnolas, poznaj moją wizję miasta i regionu i podziel się swoimi uwagami.


Aydamusek
Czarnolas - http://www.aydam.org/czarnolas/
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 381 razy.

Komentarze

2005-12-28 00:47 - autor: Adam Gabriel "Aydamusek" Grzelązka
Prezentuję wszystkim nowy herb Czarnolasu - jeden z licznych elementów nowej wizji prowincji Morvan i jej Stolicy.

2005-12-28 00:47 - autor: Maciej hr. "Skarbniq" Poleszczyk
Jaka jest symbolika tegoż herbu ? :>

2005-12-28 00:56 - autor: Adam Gabriel "Aydamusek" Grzelązka
Czerwone tło herbu jest nawiązaniem do zdarzeń z odległej przeszłości, kiedy to przodek obecnie panującego nam miłosciwie Księcia naszego został był ranion przez dzikiego zwierza w Puszczy Czarnoleskiej i powracał do zdrowia w maleńkiej osadzie sarmacko-celtyckiej.

Krzyż nawiązuje do pobożności owego szlachetnego człowieka, który zawierzył swe zdrowie Maryi (litera M). Legęda mówi, ze został on cudownie uzdrowiony za wstawiennictwem naszej Przenajświętszej Panienki.

Złośliwi kronikarze przebąkiwali co prawda coś o tym, że ów Książę jeno pijany był i nie krwą, lecz wiśnwką poplamił swe szaty, i nie z ran, a z kaca się leczył w chacie. Historia zatarłą prawdę spowijając legendy mgła niepamięci.

Prawdą jest, że w przeszłosći książeta sarmaccy przybywali niejednokrotnei inkognito do tej miejkscowości na letnie i zimowe polowania. Do tych polowań nawiązują ptasie pióra.

Heł rycerski nawiązuje do dawniej rozgrywanych z okazji tych polowań, które niejednokrotnei miały znamiona międzynarodowe, turniejów rycerskich.

Tę garść informacji udało sięwyczyać w szczątkach gnijących inkabułów w Ratuszowej Bibliotece Miejsckiej.

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.058 sekundy