Dziś jest 26 października 2021 r.
7095. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
4022. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3722. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)
Park Stołeczny

Debata Miast Teutońskich

Korona nie ponosi odpowiedzialności za treść materiałów opublikowanych w ramach Parku stołecznego. Opublikuj swój wpis lub film z YouTube.

16 marca 2011 r., 13:11 — st. szer. Mikołaj bnt Wiśnicki

Dnia wczorajszego (tj. 16 marca 2011 r.) o godzinie 20:00 w specjalnie przygotowanej do tego sali w Ratuszu Cesarskiego Miasta Stołecznego Srebrnego Rogu odbyła się otwarta debata pt. ?Samorządność w stylu Teutończyków?. Był to projekt zainicjowany przez obecnego Mera Srebrnego Rogu, Pana Kryspina von Lichtenstein, a uczestniczyła w nim również obecna Pani Burmistrz Zielnyboru, Pani Natalia von Lichtenstein-Hergemon. Głównym założeniem debaty było przedstawienie przez naczelników teutońskich miejscowości prac już wykonanych oraz tych planowanych dotyczących podległych im Miast, a także dyskusja na temat samej samorządności w Księstwie Sarmacji.

Godzina 19:56- Do rozpoczęcia debaty pozostało zaledwie parę minut, jednak z powodu problemów z dotarciem na miejsce konferencji całe przedsięwzięcie stało pod znakiem zapytania. Nad terytorium Teutonii od kilkunastu minut krążył samolot na pokładzie którego znajdował się Sekretarz Generalny OPM, a jednocześnie Mer Srebrnego Rogu. Gęsta mgła, która wieczorem osnuła całą stolicę sprawiała, że samolot musiał przez ponad pół godziny oczekiwać na pozwolenie na lądowanie. W tym samym czasie Burmistrz Zielnyboru wciąż podążała swoja limuzyną w kierunku stolicy teutońskiej, z powodu wypadku na autostradzie Zielnybor-Srebrny Róg, jej podróż została znacznie wydłużona i istniało ryzyko, że nie da rady pojawić się na konferencji. Na całe szczęście piętnaście minut po godzinie 20 do sali wkroczyli zarówno Pani Burmistrz Natalia von Lichtenstein-Hergemon jak i Mer Kryspin von Lichtenstein. Pani Burmistrz Królewskiego Miasta Auterra, Lanigiria de Sagre nie mogła niestety dotrzeć na miejsce. Debata mogła się rozpocząć.

Debata rozpoczęła się od powitania przez prowadzącego- Mikołaja bnt. Wiśnickiego, przybyłych gości. Następnie swoją przemowę wygłosił Mer Srebrnego Rogu. W jej czasie Pan von Lichtenstein przedstawił jaką rolę w rozwoju całego Księstwa pełnią miejscowości oraz wszelkie samorządy terytorialne. Przypomniał wszystkim obecnym, że to właśnie rozwój samorządności sprawia, że całe państwo się rozwija i staje bliższe oraz bardziej interesujące dla mieszkańców i obywateli. Następnie przedstawił on swój dotychczasowy dorobek w pracy jako Mer Cesarskiego Miasta Stołecznego- w szczególności wskazywał na odnowienie wyglądu Miasta poprzez wykonanie całkowicie nowej, aktualnej strony internetowej (dostępnej pod adresem: Strona CMS Srebrnego Rogu ). Ujawnił również plany na przyszłość, jeszcze w tym tygodniu opublikowany zostanie pierwszy z serii komiksów mających promować stolicę Teutonii, a także pobudzających do dyskusji tak Teutończyków jak i wszystkich Sarmatów.

Po zakończeniu przemowy Mera von Lichtenstein głos zabrała Pani Burmistrz Zielnyboru. Zaczęła ona od przedstawienia obecnej sytuacji w Księstwie odnośnie rozwoju wszelkich sarmackich miejscowości. ? Obecnie znajdujemy się w dobie swoistego kryzysu?- słowa te odnosiły się oczywiście do sytuacji demograficznej w całym mikroświecie. Rozwój miejscowości jest przecież uwarunkowany od aktywności zamieszkujących je obywateli, a tych nie jest tak wiele jak dawniej. Mimo to naczelnicy miast nadal pracują na ich rzecz chcąc je rozwijać i tworzyć z ich miejsca przyjazne dla wszystkich. Pani von Lichtenstein-Hergemon następnie podziękowała zarówno założycielowi Miasta, Panu Wojciechowi Hergemonowi, jak i poprzedniemu Burmistrzowi. Opis prac aktualnie trwających w Mieście był kolejnym punktem jej przemówienia, wspomniała o tym, że każdy mieszkaniec Zielnyboru może, jeśli tylko tego chce, odnaleźć w nim pracę dla siebie. Za przykład posłużyły dwie osoby dość kontrowersyjnie postrzegane w całej Sarmacji mianowicie Pan Andrzej Swarzewski oraz Pan Andrew Jochin. Oni obaj pracują aktualnie na rzecz Zielnyboru budując swoje dobre imię w Sarmacji. Pani Burmistrz powiedziała również o planach budowy kolei Zielnybor-Eltdorf, która została rozpoczęta jeszcze podczas urzędowania poprzedniego Burmistrza, jednak ze względów technicznych wciąż niedokończona. Na koniec Pani von Lichtenstein-Hergemon zachęcała wszystkich do prac na rzecz swoich miejscowości, tak by każdy mieszkaniec mógł być dumny ze swego miasta.

Po tych wystąpieniach prowadzący debatę wypowiedział się w swoim imieniu, jako Lord w Radzie Królewskiej Teutonii, zapewniając, że wszyscy naczelnicy teutońskich miejscowości mogą liczyć na pomoc jego i całej Rady Królewskiej. Później natomiast rozpoczęła się właściwa debata, podczas której wszyscy obecni mogli zadawać naczelnikom miast pytania. Padały pytania dotyczące: walki z kryzysem demograficznym w miastach; planów na zachęcanie mieszkańców do pracy na rzecz miast; Pani Burmistrz poproszona została o rozwinięcie idei kolei Eltdorf-Zielnybor; a także proszono o informacje na temat ostatnio mniej aktywnego Eltdorfu. Największą dyskusję wywołał jednak pomysł Mera Srebrnego Rogu dotyczący miejsca publicznego miasta.
Chodziło o utworzenie osobnego działu na Forum Teutońskim, w którym umieszczane byłyby informacje dotyczące tylko danego miasta. Po dość burzliwej dyskusji wszyscy doszli jednak do wniosku, że utworzenie takiego działu ma sens dopiero wtedy, gdy życie w mieście nabierze rozpędu, a rozmowy mieszkańców będą na tyle częste by miało to sens. W obecnej chwili zdecydowano, że tematy dotyczące konkretnych miast będą oznaczane poprzez dodanie nazwy miasta przed tytułem wątku na forum ogólnym Królestwa Teutonii.

Debata zakończyła się tuż przed godziną 22, a rozmowy po wystąpieniach i pytaniach prowadzone były w luźnej i przyjaznej atmosferze. Największą bolączką była mała frekwencja, gdyż prócz osób organizujących debatę swoją obecnością zaszczycili nas wyłącznie Kanclerz Rządu JKM Tomasz bnt Pac oraz Bratumił wicehrabia Nowak-Azoramath. Mimo to debatę można uznać za udaną. Przedstawione zostały tak dokonania jak i plany naczelników miejscowości, a także przeprowadzono ciekawą dyskusję, z której wnioski powinny dać naczelnikom a także mieszkańcom nowe pomysły na rozwój samorządności w Teutonii i całej Sarmacji.

Po oficjalnej części debata przerodziła się w luźną rozmowę, podczas której było dużo śmiechu, trochę mniej alkoholu oraz taniec erotyczny w wykonaniu prowadzącego debatę.

Pozostaje już tylko pogratulować organizatorom tak pomysłu jak i wykonania oraz życzyć wiele sukcesów w ich pracy na rzecz Miejscowości teutońskich.
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 1 czytelników. Średnia nota: 5
Artykuł czytano 719 razy.

Komentarze

2011-03-16 18:29 - autor: st. szer. Mikołaj bnt Wiśnicki
Oczywiście na początku artykułu powinien być 15 marca, a nie 16. Błąd się wkradł :P

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.035 sekundy