Dziś jest 22 października 2021 r.
7091. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
4018. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3718. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)
Park Stołeczny

Zaległe sprawozdanie rządowe

Korona nie ponosi odpowiedzialności za treść materiałów opublikowanych w ramach Parku stołecznego. Opublikuj swój wpis lub film z YouTube.

11 marca 2011 r., 14:05 — st. szer. Mikołaj bnt Wiśnicki

Witajcie!

Na początku pragnę przeprosić za brak sprawozdania z prac Rządu w zeszłym tygodniu (nie wiem czy komukolwiek go brakowało, ale jednak przeprosić wypada). Na swoją obronę mogę powiedzieć tylko tyle, że miałem wtedy dużo spraw na głowie. Bardzo dużo.
Teraz jednak nadszedł czas na nowe sprawozdanie, a ze względu na okoliczności sprawozdanie to obejmie ostatnie dwa tygodnie z pracy Rządu JKM.

Kanclerz- Baronet Pac w ostatnich tygodniach koordynował prace wszystkich podległych mu Ministrów. Warto też podkreślić, że w tym czasie zaproponował (już przyjętą) zmianę do rozporządzenia o wynagradzaniu urzędników, która niesie za sobą znaczne zwiększenie możliwych do przyznania premii- a co za tym idzie ma zachęcić do pracy na rzecz Księstwa. Poszerza też zakres wynagradzanych urzędników oraz wprowadza jasne zasady dofinansowywania inicjatyw. Kanclerz przez ten czas prowadził też rokowania polityczne odnośnie przyszłych przepisów i zmian w takowych oraz brał czynny udział w dyskusji na temat przyszłości prowincji w Księstwie.

Minister Spraw Zagranicznych- Minister von Lichtenstein cały czas prowadzi rozmowy i spotkania z partnerami zagranicznymi Sarmacji jednocześnie cały czas udzielając się w Gmachu Organizacji Polskich Mikronacji reprezentując tam stanowisko całego Księstwa. Prócz tego Minister prowadzi rozmowy w sprawie kandydatur na ambasadorów Księstwa.

Minister Systemów Informatycznych- na tym stanowisku zaszła poważna zmiana. Pan Mateusz Quadina został nowym Ministrem MSI podczas, gdy dotychczasowy Minister baron Jakubowski został Sekretarzem Stanu w Ministerstwie. Z niecierpliwością czekamy na wyniki pracy tych dwóch Panów, a nowemu Ministrowi życzymy powodzenia!

Minister Spraw Obywatelskich- Pani Minister nadal pracuje nad serwisem dla nowych mieszkańców, który nabiera coraz bardziej realnych kształtów. Przygotowywane i opracowywane są odpowiedzi na podstawowe pytania, które mają pomóc nowym mieszkańcom Sarmacji w ich pierwszych krokach w Księstwie. Wciąż też nadzoruje ona program Praca Dla Każdego do udziału w którym serdecznie zachęcamy wszystkich- tak tych poszukujących pracy, jak i osoby, które taką pracę mogą zaoferować. Jest to naprawdę znakomite miejsce na zamieszczanie takich ogłoszeń i warto z niego korzystać.

Minister Dziedzictwa Narodowego i Nauki- Jak większość z Was wie uroczysta Gala z okazji Dni Dziedzictwa Narodowego już się odbyła. Przygotowanie jej oraz wszystkich towarzyszących jej konkursów pochłonęła mnóstwo pracy Pani Minister i moim zdaniem wywiązała się z niej naprawdę dobrze. Warto też przypomnieć, że część z konkursów związanych z DDN nadal trwa, więc zachęcamy do ich śledzenia! Pani Minister jednak nie spoczęła na laurach i już planuje kolejne wydarzenia, które mają pobudzić życie w Księstwie.

Minister Spraw Samorządowych- Wreszcie debata dotycząca przyszłości i roli prowincji w Księstwie rozgorzała. Jest to jedno z najważniejszych zadań dla Pana Ministra, które powinno zostać w trakcie tej kadencji wykonane, więc niezmiernie dobrze widzieć, że debata rozpoczęta już dawno temu w końcu zaczęła żyć.

Minister Informacji- Zawsze mam problem z pisaniem co robiłem sam... W ramach pomocy dla Pani Minister von Lichtenstein-Hergemon prowadziłem wraz z Nią Galę Dni Dziedzictwa Narodowego. Poza tym wraz z Kanclerzem ustalamy ostateczne informacje dotyczące Konferencji Rządowej, o której pisałem dwa tygodnie temu. I to by było na tyle.


Do następnego.
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 673 razy.

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.033 sekundy