Dziś jest 26 października 2021 r.
7095. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
4022. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3722. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)
Park Stołeczny

I znów sprawozdanie

Korona nie ponosi odpowiedzialności za treść materiałów opublikowanych w ramach Parku stołecznego. Opublikuj swój wpis lub film z YouTube.

21 lutego 2011 r., 17:42 — st. szer. Mikołaj bnt Wiśnicki

Czołem,

Sprawozdanie z ostatniego tygodnia powinno być chyba zatytułowane ?Atak realiozy na Rząd?. Sprawia to też, że będzie ono dość ubogie, niezbyt długie oraz mało treściwe... Choć z drugiej strony niżej podpisany ma lepszy dzień, jeśli chodzi o pisanie, więc może będzie trochę więcej lania wody. Ale postaram się by zbyt dużo pi... głupot się nie pojawiło w mojej głowie w trakcie pisania. Dobra chyba już zaczynam gadać od rzeczy, więc przejdźmy do konkretów:

Kanclerz- Kanclerz Pac, jak to Kanclerz, musi trzymać rękę na pulsie, kontaktować się ze swoimi Ministrami, dawać im zadania oraz sprawdzać wykonanie tych już rozdanych. No i co tu dużo mówić- właśnie tym się zajmuje. Co prawda przyznać trzeba również, że także i jego dopadła realioza w tym tygodniu przez co miał trochę mniejszą styczność z członkami swego Gabinetu. Jednak wciąż pracuje i daje radę.

Sekretarz Stanu w Rządzie- Jego Książęca Wysokość Piotr Mikołaj uporządkował sprawy związane z Dziennikiem Praw Księstwa. Jest teraz trochę bardziej przejrzyście, wszystko ładnie ponazywane i poformatowane. Innymi słowy praca, którą należało zrobić i została zrobiona.

Minister Spraw Zagranicznych- Diuk von Lichtenstein ciężko pracuje na polu dyplomacji Księstwa. Doprowadził do podpisania traktatu z Rzeczpospolitą Obojga Narodów (o czym MI informowało tydzień temu), aktualnie układa programy wizyt zagranicznych rządów w Księstwie Sarmacji. Również aktywnie działał w Organizacji Polskich Mikronacji podczas wyborów nowego Sekretarza Generalnego wspierając kandydaturę Pana Kryspina von Lichtenstein, obywatela Księstwa. To właśnie ta kandydatura i program przedstawiony przez Pana von Lichtenstein spotkał się z największym poparciem przez co został on wybrany na następca Piotra diuka Kościńskiego na tym, jakże zaszczytnym i ważnym stanowisku w OPM.

Minister Systemów Informatycznych- Kolejny atak realiozy, który dopadł członka Rządu. Tym razem chodzi o Ministra Jakubowskiego. Przyznać trzeba, że powód dość ważny, więc cały Rząd trzyma kciuki za barona Jakubowskiego.

Minister Spraw Obywatelskich- Co tu dużo mówić... realioza w tym tygodniu była wyjątkowo silna. Mimo tego Pani Minister Kami-Chojnacka nadal pracuje nad serwisem dla nowych mieszkańców. Jego otwarcie spodziewane jest na Dni Dziedzictwa Narodowego (które dla przypomnienia już niedługo!), poza tym wciąż główna praca Ministerstwa, czyli witanie nowych mieszkańców i wdrażanie ich do życia w naszym Księstwie.

Minister Dziedzictwa Narodowego i Nauki- Po pierwsze warto wspomnieć, że w końcu do pracy wrócić mogła Pani Minister von Lichtenstein-Hergemon zastępując pełniącego jej obowiązki kawalera de Wieniawa. Cały czas kontynuowane są przygotowania do obchodów DDN, rozesłano już zaproszenia do gości zagranicznych, liczymy na ich obecność podczas Gali, która odbędzie się dnia 28 lutego. W konkursie o Pióro Feniksa Pani Minister przeszła do drugiego etapu- rozlosowane zostały tematy prac. Na stronie głównej pojawiły się bannery reklamujące zarówno same DDN jak i konkursy organizowane przez MDNiN. Pracy dużo, ale wszystko po to by w Księstwie coś się działo, a obywateli mieli dobry fun.

Minister Spraw Samorządowych- Realioza, realioza, realioza. Tydzień pełny spraw prywatnych sprawił, że Minister Michaelus nie mógł poświęcić zbyt wiele czasu dla pracy w Ministerstwie. Warto jednak zauważyć, że rozpoczęta przez hrabiego Michaelusa debata nie spotkała się póki co z żadnym odzewem, ani ze strony zwykłych obywateli, ani ze strony władz prowincji. Co jest dość zaskakujące, mówiąc delikatnie, jako że pojawiało się wiele głosów sceptycznie określających nowe uprawnienia prowincji jakie wprowadziła Nowa Konstytucja... Cóż, pozostaje liczyć na to, że debata w końcu się rozkręci, a zainteresowani wyrażą w niej swoje zdanie.

Minister Informacji- Realioza? W sumie też tak to można określić. Jednak w końcu udało się zebrać w sobie by stworzyć powyższy opis pracy Rządu z zeszłego tygodnia. Co więcej planowana jest konferencja rządowa, która odbędzie się wraz z początkiem przyszłego miesiąca (data jeszcze do ustalenia), która odbędzie się na sarmackim kanale IRCa, podczas której Kanclerz przedstawi plan prac Rządu na kolejny miesiąc urzędowania, a obywatele będą mogli zadać pytania odnośnie prac rządu, na które Kanclerz oraz obecni Ministrowie od razu odpowiedzą. Więcej informacji na temat planowanej konferencji pojawi się w ciągu najbliższego tygodnia.

Na koniec pozostaje chyba życzyć całemu Gabinetowi by wszelkie sprawy związane z realiozą zakończyły się najlepiej jak to tylko możliwe i by możliwy był pełny powrót do pracy na rzecz Księstwa.

Do przyszłego tygodnia!

Mikołaj bnt Wiśnicki,
Minister Informacji.
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 692 razy.

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.03 sekundy