Dziś jest 17 października 2021 r.
7086. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
4013. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3713. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)
Park Stołeczny

Najnowsze trendy w modzie

Korona nie ponosi odpowiedzialności za treść materiałów opublikowanych w ramach Parku stołecznego. Opublikuj swój wpis lub film z YouTube.

21 lutego 2011 r., 17:10 — Ivo Maria bnt de Folvil-Arped-Karakachanow

W szerokim świecie wirtualnym Sarmaci znani są ze swojego braku gustu jeśli chodzi o kwestie ubioru - dygnitarze państwowi preferują mundury bądź oficjalne i nudne garnitury, damy prosto skrojone, ascetyczne suknie. Czasem pojawi się strój ludowy. Gdzie nam do bujnego i rozpasanego rozbuchania mody dreamlandzkiej! Tych wspaniałych kreacji pałacu w Ekorre! Nawet wandejczycy w swoich różowych mundurach SAL lub wyszywanych kryształkami Svarzevsky'ego kufajkach i czapkach uszankach bogato szamerowanych złotem prezentują się o niebo lepiej... Za sprawą nowego Sekretarza Generalnego OPM Jego Ekscelencji Kryspina von Lichtensteina widać jednak znaczącą poprawę. Przeglądając dzisiaj niezwykle obiektywny i lapidarny artykuł naukowo-encyklopedyczny dotyczący Ekscelencji Sekretarza Generalnego natrafiłem na zdjęcie przedstawiające go w nieco ekscentrycznym jak na znudzoną socjetę sarmacką stroju, który już wyznacza trendy wśród v-światowych celebrytów. Jak powiedział mi anonimowy dreamlandzki krawiec:

- Kochanieńka, że się tak spoufalę, od wczoraj wszystkie już u mnie były! Nawet Pupka Mandragorka i Yaraeh, chociaż ta ostatnia, to Kochaniutka, cosik się wstydziła... Hi, hi, obnażyć do przymiarki. Mamy już zamówienie z korpusu dyplomatycznego Sarmacji i z dworu Scholandzkiego... Ech!

Popatrzmy zatem na zdjęcie i spróbujmy zastanowić się, dlaczego strój tak przypadł do gustu możnym tego świata.
Poczynając od fryzury widzimy nowoczesne odniesienie się do tradycyjnego cięcia sarmackich kadetów wojskowych znanego pod poetycznym mianem "na rondla, czyli poniżej hełmu ma być, Panie, łyso", lub bardziej potocznie "na Teutońca". Zarost typu "podrażniacz" zdradza zalotną zadziornośc nosiciela. Marynarkowa góra w stylu "chińskie bajki animowane" z nieodzwonym krawatem sprawdza się w zdjęciach grupowych za stołem posiedzeń. Wykonana z cienkiego, przewiewnego jedwabiu nie pozwala pocić się podczas długich debat w gmachach rządowych. Kilt wykonany z futra pozyskanego z moszny bawołu baridajskiego dopuszcza powietrze, jednocześnie nie pozwalając na przeziębienie rodowych precjozów. Dodatkowym zabezpieczeniem przed zamachowcami jest torebka zwisająca gistownie nieco poniżej pasa. Białe skarpetki i sandały to dyskretne puszczenie oka do zwolenników tradycyjnego stroju wakacyjnego. Mamy więc eleganckie połączenie casual'a ze strojem wizytowym, z nutką młodzieżowej zadziorności. Nie dziw, że strój chce być naśladowany przez celebrytów obojga płci. Patrząc na niektóre Szlachetne Damy, na pewno zarost nie będzie stanowił problemu.

Serdecznie gratuluję smaku!

Dla "Parku" Iwona Maria de Folvil, magazyn "Szpilki i podpaski". Dziękuję Państwu za uwagę!

Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 898 razy.

Wynagrodź twórcę

Wpłaciło różnych osób: 0.
Wpłacono łącznie: lt.

- Twoje konto bankowe
- Hasło do konta

Komentarze

2011-02-21 17:11 - autor: Ivo Maria bnt de Folvil-Arped-Karakachanow
Link do obrazka http://img607.imageshack.us/img607/7190/lolup.jpg, coś musiałem skopać w tagu html...

2011-02-21 17:28 - autor: Kryspin von Lichtenstein
Większa część "artykułu" bazuje na ubiorze. Zauważam, że Pan Redaktor chyba do końca nie doczytał opisu zdjęcia oznaczonego jako "Prezydent RWŚ z małżonką podczas uroczystości 3 sierpnia 2010r.".
Zdjęcie które Pan przedstawił jest to wizualizacja wyglądu Pana Ciarran "53" van Scharfschuetze - NIE mojego!
Upraszam o sprostowanie... ale chyba wtedy artykuł traci sens. :)

Pozdrawiam!

2011-02-21 17:34 - autor: Ivo Maria bnt de Folvil-Arped-Karakachanow
Większa cześć mojego "artykułu" bazuje na moich przemyśleniach odnośnie ubioru nie zaś na samym ubiorze, na którym bazować nie zamierzam, bo niepewna to baza, a i dla odzianego w ów ubiór ze wszech miar niewygodna. Przepraszam, za nieodróżnienie jednego avatara od drugiego, mea culpa. Przepraszam naprawdę bardzo szczerze, wyśmiałem nie tą osobę... Jednocześnie przykro mi, że nie zauważył Pan ostrza satyry które bynajmniej nie w strój było wycelowane. Widać stępione mam ostatnio to ostrze. Pozdrawiam!

2011-02-21 17:35 - autor: Rooshoffy bar. Byczeq
Chciałbym zdementować, jakobym krępował się obnażać. Czynię to z prawdziwą lubością. Zwłaszcza, gdy wychodzę w samych slipkach wieszać wypraną bieliznę w ogrodzie swojej posiadłości w centrum Constipatie.

2011-02-22 15:49 - autor: Timios mar. Kiechajas
:D

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.027 sekundy