Dziś jest 24 października 2021 r.
7093. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
4020. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3720. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)
Park Stołeczny

Rząd i jego praca

Korona nie ponosi odpowiedzialności za treść materiałów opublikowanych w ramach Parku stołecznego. Opublikuj swój wpis lub film z YouTube.

14 lutego 2011 r., 11:49 — st. szer. Mikołaj bnt Wiśnicki

Drodzy Sarmaci.

Minął tydzień od czasu powołania Rządu pod przewodnictwem Tomasza bnt. Paca, czyli nadeszła pora na pierwsze sprawozdanie z jego prac. Jako, że Kanclerz stawia na transparentność działań swojego Gabinetu takie sprawozdania, jak dzisiejsze, będą pojawiać się co tydzień. Niektórzy mogą pamiętać podobne sprawozdania z czasów Rządu barona Jakubowskiego, teraz będzie podobnie, a ja będę się starać by były one dobrze napisane etc. Przejdźmy do konkretów:

MSZ- Minister Lichtenstein od razu zabrał się do pracy co widać już po samych wnioskach złożonych przez niego w Sejmie. Już w pierwszym tygodniu wypowiedziane zostały traktaty z Natanią oraz Konkordat z Państwem Kościelnym. W Izbach Połączonych czeka również przygotowany Traktat o przyjaźni i współpracy z Rzeczpospolitą Obojga Narodów.

MSI- Minister Jakubowski pracę rozpoczął od dostosowania Panelu Rządowego (HALa), do tego byśmy mieli, cały Rząd, jedno miejsce, gdzie spisane i omawiane są wszystkie zadania, nad którymi pracujemy. Oczywiście nie muszę chyba dodawać, że HAL działa? Mimo, że to było główne zadanie dla Ministra na ten tydzień to udało mu się prócz tego uaktualnić parę informacji na stronie KS.

MSO- Minister Kami-Chojnacka mocno wzięła się do roboty i aż sam nie wiem od czego zacząć. Może od ?Pracy dla Każdego?. Projekt, który został zainicjowany w poprzedniej kadencji teraz jest rozwijany przez Panią Minister- co z resztą widać w nowym, osobnym dziale na forum. Poza tym szykowany jest serwis dla ?nowych?, gdzie będą mogli poznać najważniejsze informacje na temat Sarmacji, prowincji etc.

MDNiN- Minister von Lichtenstein-Hergemon rozpoczęła przygotowania do konkursów, które powoli są ogłaszane na forum, jednak z powodów prywatnych musiała zostać na jakiś czas zastąpiona w swoich obowiązkach. Aktualnie Jej obowiązki pełni Filip de Wieniawa. W bieżącym tygodniu zainaugurowane bądź zapowiedziane zostały konkursy ?Złotego Piksela?, ?Pióro Feniksa?, Inicjatywy Miesiąca Stycznia. Przygotowany i ogłoszony został również Pojedynek Miejscowości oraz organizowana jest Gala wieńcząca obchody Dni Dziedzictwa Narodowego- Pamiętajmy, że to już niedługo!

MSS- Minister Michaelus rozpoczął na Forum Centralnym debatę dotyczącą znaczenia i roli prowincji w Księstwie. W świetle zmian Konstytucji jest to teraz bardzo ważna debata, która powinna doprowadzić do jasnego określenia tego czym będą prowincje w naszym Księstwie.

MI- Siedzę i piszę. Ale weny nie mam za grosz co z resztą widać po jakości tego sprawozdania. Liczę na to, że w przyszłym tygodniu nie będę taki wczorajszy to i sprawozdanie będzie lepsze.


Do przeczytania za tydzień!
Mikołaj bnt Wiśnicki.
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 1 czytelników. Średnia nota: 5
Artykuł czytano 727 razy.

Wynagrodź twórcę

Wpłaciło różnych osób: 0.
Wpłacono łącznie: lt.

- Twoje konto bankowe
- Hasło do konta

Komentarze

2011-02-14 13:01 - autor: Piotr II Grzegorz
Lubi to

2011-02-14 13:41 - autor: gen. bryg. rez. Jack diuk Korab
Nie żebym był złośliwy, ale Pani minister nie siedzi przypadkiem w pace?:)

2011-02-14 13:57 - autor: Tomasz Hugo bnt Pac
Teraz może i tak, ale nie znaczy, że Boss nie może kierować z paki swoją maf... znaczy ministerstwem ;)
A zanim poszła tam, gdzie poszła Pani Minister zdążyła sporo zrobić :)

2011-02-16 21:24 - autor: Leszek bar. Żółtowski de Ruth
O, kolega Wiśnicki znów w propagandzie śmiga! :D

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.06 sekundy