Dziś jest 26 października 2021 r.
7095. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
4022. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3722. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)
Park Stołeczny

Polemika zdrajcy z emigracji.

Korona nie ponosi odpowiedzialności za treść materiałów opublikowanych w ramach Parku stołecznego. Opublikuj swój wpis lub film z YouTube.

09 stycznia 2011 r., 20:41 — szer. rez. Guedes de Lima

Rzeczpospolita Sclavińska to już nie jest mikronacja, którą można by zapamiętać ze swojej tolerancyjności, zróżnicowania oraz otwarcia na dyskusję i zróżnicowane poglądy. Takie wnioski mogę wyciągnąć na podstawie ostatnich kilku dni, co chwila przekonując się, że dzisiejsza Sclavinia z byłym krajem koronny Księstwa Sarmacji ma już poza nazwą niewiele wspólnego.

Na forum Księstwa Sarmacji, Guedes de Lima i Michał Staropodlaski zamieścili informację o chęci reaktywacji własnej Rzeczypospolitej Sclavińskiej i złożyli służalcze deklaracje podporządkowania jej woli Sarmacji. Jak poinformował Guedes de Lima, "Wiem, że Diuk von Lichtenstein miał nawet bardziej poważniejszą propozycję o której prywatnie mnie informował. Oznacza to jawną próbę mieszania się Państwa Sarmackiego w wewnętrzne sprawy Odrodzonej Sclavinii!" rzekł w swym orędziu pierwszy konsul secesyjnej Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Jego Ekscelencja Emil Potocki. Wtórował mu Xawery Branicki, wykrzykując "Guedes na latarnię!" czy "Teraz Guedes będzie narzekał jacy to my źli jesteśmy, że go nie chcemy a on tyle zrobił. Od razu mówię Ci, zdrajco, że Sclavinia dała Ci szansę. To Ty jej nie przyjąłeś i zacząłeś myśleć o rządzie na uchodźstwie".

Przyznam szczerze, że jestem głęboko zażenowany sposobem wypowiedzi władz Rzeczpospolitej Sclavińskiej, gdyż na pewno Księstwo Sarmacji nie mieszało, nie miesza i nie zamierza mieszać się w sprawy secesyjnej mikronacji, która szarga dobrym imieniem Sclavinii. Radykalne i agresywne społeczeństwo dzisiejszej Sclavinii zaślepione swoją wizją tworzenia prawicowej Rzeczpospolitej Sclavińskiej bez najmniejszych skrupółów ośmieliło się obrzucić wyzwiskami oraz epitetami typu "zdrajca" ostatniego prezydenta Rzeczpospolitej Sclavińskiej przed unią z Księstwem Trizondalu oraz moją osobę, w najmniejszym skrócie współtwórcę Rzeczpospolitej Sclavińskiej, byłego Ministra Spraw Zagranicznych, prezydenta Rzeczpospolitej Sclavińskiej oraz chociażby Marszałka-Premiera, czyli w skrócie człowieka Sclavinię.

Jego Ekscelencja Xawey Branicki pisząc "Ta Sclavinia była pierwsza, poparta przez Sclavińczyków. Druga, zawsze będzie samozwańczą" chyba nie zdaje sobie sprawy, że żadnej drugiej Sclavinii nie będzie, bo ani Księstwo Sarmacji ani tym bardziej prosarmaccy Sclavińczycy nie są zainteresowani wskrzeszaniem systemów państwowych. Wspólnie z Michałem Augustem Staropodlaskim zrezygnowaliśmy z współtworzenia secesyjnego oraz radykalnego państwa, gdzie nazwiska szesnastu najsłynniejszych budowniczych Rzeczpospolitej Sclavińskiej w latach 2007 - 2009 są lekceważone i kompletnie niedoceniane - co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że dzisiejsze społeczeństwo Sclavinii nie zdaje sobie sprawy jakiej mikronacji tradycje kontynuuje. Wspólnie w granicach Księstwa Sarmacji chcemy odtworzenia namiastki dawnego kraju koronnego, chociażby w postaci miejscowości z ośrodkami kulturowo-historycznymi dbającymi o tradycję sclavińską, co proponował Jego Książęca Mość Piotr Grzegorz II czy nawet idąc dalej i odtworzenia Związku Mniejszości Sclavińskiej w Księstwie Sarmacji w granicach Rzeczpospolitej Sclavińskiej z okresu współpracy z Księstwem.

Wyrastający na polityka pierwszego planu secesyjnej Sclavinii JE Branicki idąc dalej "Śledźcie uważnie. Patrzmy co knują" wietrzy spisek stulecia i neguje fakt, iż społeczeństwo sclavińskie podzieliło się już dawno i część wielce zasłużonych dla sprawy sclavińskiej chce kontynuować swoją mikronacyjną działalność w graniach Księstwa Sarmacji bez którego Sclavinii już dawno by nie było. Ciekaw jestem czy zdają sobie sprawę z tego faktu nowo kształcące się elity dzisiejszej Sclavinii? Cieszą mnie zatem słowa, jako głównego inicjatora odtwarzania chociaż cząstki Sclavinii w Sarmacji, JE Jacka diuka Koraba "Jak sądzę z utworzeniem miejscowości na terenie Księstwa Sarmacji nie będzie żadnego problemu i tu akurat nie potrzebne są negocjacje". Wierzę, że faktycznie w natłoku dyskusji na temat przyszłości Królestwa Teutonii i Starosarmacji władze Księstwa znajdą czas i poświęcą go choć odrobinę dla sprawy sclavińskiej.

Kolejny z młodego pokolenia Sclavińczyków, JE Yoshimo Tsubasa doszukuje się jednak drugiego dna w postaci utworzenia Rządu Rzeczpospolitej Sclavińskiej na uchodźtwie! "Po pewnym czasie kopną Guedesa i Staropodlaskiego w d*pę, sprzedawczyków nie lubi nawet ten komu się sprzedają". Pozwoliłem sobie po raz kolejny zacytować kalumnie i oszczerstwa pod moim adresem. Księstwo Sarmacji zawsze było lojalne wobec Sclavinii i Jej mieszkańców. Sam nie raz się o tym przekonałem, dlatego pytam tutaj, na łamach Bramy Sarmackiej: "Czy Sarmacja kopnie mnie i Michała Staropodlaskiego w zad?" Wydaje mi się, że nie, bo dzisiejsza polityka i wypowiedzi na secesyjnej Sclavinii to nie jest prawda oraz to nie jest honor!

Dzięki jednak tolerancji i społecznemu poparciu w Księstwie mogą spokojnie funkcjonować i prawdziwie i szczerze opisywać wydarzenia dotyczące bądź co bądź mojej Ojczyzny, która co prawda dziś fałszywa i zakłamana wypiera się człowieka, który poświęcił Jej już trzy lata na tworzenie wielu inicjatyw o których JE Branicki i Tsubasa będą mogli jedynie pomarzyć. Wierzę w poparcie moich racji i pomoc przy odtwarzaniu państwowości sclavińskiej wewnątrz Księstwa Sarmacji, bo w przeszłości popełnione wiele błędów, które teraz trzeba naprawić i wspólnie zadbać o powrót wielkiej i zróżnicowanej aktywności w Księstwie Sarmacji i pośrednio Sclavinii ale tej składającej się ze Sclavińczyków żyjących w Księstwie Sarmacji!

Artykuł jest prywatną i subiektywną opinią Guedesa bnt de Limy

Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 3 czytelników. Średnia nota: 5
Artykuł czytano 777 razy.

Wynagrodź twórcę

Wpłaciło różnych osób: 0.
Wpłacono łącznie: lt.

- Twoje konto bankowe
- Hasło do konta

Komentarze

2011-01-09 21:12 - autor: Guedes de Lima
Za drobne literówki przepraszam, pisałem szybko pod wpływem impulsu. Zbulwersowała mnie cała ta sytuacja z zakłamaniem i ubecką propagandą na Sclavinii.

2011-01-09 21:35 - autor: Marcin Komosiński
"...że dzisiejsza Sclavinia z byłym krajem koronny Księstwa Sarmacji ma już poza nazwą niewiele wspólnego."

Owszem, jest niepodległa. ;)

2011-01-09 21:44 - autor: Jack diuk Korab
Sarmacja ceni Sclavińczyków jako, że tworzyli wspólnie z nami jedno państwo. Księstwo przynajmniej dwukrotnie zadeklarowało pomoc, co było rzeczą naturalną i to mnie osobiście cieszy.

Kontakt z JE Emilem Potockim pomimo próby okazał się niemożliwy.


2011-01-09 21:55 - autor: Guedes de Lima
Mnie osobiście cieszy, że nie jestem osamotniony i ta moja emigracja przerodzi się być może w hrabstwo lub chociaż miejscowość, gdzie osiedli się wąskie grono Sclavińczyków i będziemy wspierali aktywność całego Księstwa. :)

2011-01-09 22:13 - autor: Ignacy Urban Żółtowski de Ruth
Generalnie im nas więcej, i im więcej różnych (w granicach kultury) ty lepiej :D

2011-01-09 22:40 - autor: Mustafa kaw. Owski
Na mnie Guedesie możesz liczyć. Oczywistym jest, że żadna "druga Sclavinia" nie powstanie na terenie Księstwa, a jedynie garstka Sclavińczyków zbierze się, żeby kontynuować stare tradycje. Przykro mi, gdy kilka osób która powiedzmy szczerze nic nie zrobiła dla secesyjnej Sclavinii wyzywa od zdrajców osoby zasłużone.
Teraz dodam coś od siebie. Gdyby Sclavinia odłączyła się na drodze referendum a nie w ten sposób, przyłączyłbym się. Byłem w Sclavinii od czerwca 2007 czyli przybyłem jakoś dwa miesiące po jej powstaniu. Działałem tam cały czas, z lepszymi i gorszymi momentami ale zawsze. A teraz patrze, jak pluralizm polityczny z którego słynęła Rzeczpospolita zanika na rzecz jedynej słusznej ideologii. Ludzie jak tylko usłyszą coś innego niż poglądy prawicowe od razu rzucają błotem. No cóż. Można i tak. Jest mi po prostu niesamowicie przykro.

2011-01-10 00:06 - autor: Cysosz bnt Zenek
Ja też jestem po twojej stronie Guedes, co prawda sprawa mnie bezpośrednio nie dotyczy, ale nie trawię takiego szastania "zdrajcami".
PS.
Jeśli masz problem z kodowaniem, może prościej ci będzie użyć Wordpressa?

2011-01-10 11:00 - autor: Guedes de Lima
Myślę Zenku, że to będzie najlepsze wyjście i powrócę na wordpressa - tylko musiałby być zintegrowany z wyświetlaniem na głównej, bo sam dla siebie pisać nie będę. :)

2011-01-10 17:43 - autor: Michał August bar. Staropodlaski
Podchodząc z cynizmem do tych wszystkich "sclavinczyków" którzy w niecały miesiąc czują się żarliwymi patriotami liczę jedynie na to, że dorobią się chociaż połowy tego, co my wspólnie zrobiliśmy. Szkoda mi w tym wszystkim tego, że ten potencjał który Emil drzwiami i oknami pompuje w nowe państwo nie daje całkowitej gwarancji sukcesu. Ja mam jedynie nadzieję, że zbudują coś, co doceni swoją historię a nie na siłę będzie budować państwo ideologiczne.

2011-01-10 20:50 - autor: Adrian Jasiński
To był uważam zły pomysł ogłosić niepodległość Rzeczypospolitej Sclavinii i Trizondalu bo RSiT jako niepodległe państwo przetrwało kilka miesięcy. Dlaczego ogłosiliście niepodległość? Czy nie było warto zostać w Sarmacji?

2011-01-10 21:50 - autor: Kedar mar. via Margończyk
Sorry za wkręt ale czy Admin może wyłączyć te pogrubienie tekstu wszędzie i w arcie i w komentarzach ?

2011-01-10 22:30 - autor: kpr. rez. Bratumił v-hr. Nowak-Azoramath von Kaxiu
Dziadku! Aż tak litery są za duże? :D

2011-01-10 22:35 - autor: Ignacy Urban Żółtowski de Ruth
Co do posta Pana Jasińskiego - nie wiadomo czy nie było lepiej. Nie ma co gdybać, trzeba działać, a to Panowie przybyli do nas ze Sclavini robią lub chcą robić wiele i to im się chwali. Co do rozpadu RSiT - wyszło tak jakbyśmy przeprowadzili wybuch jadrowy daleko o dnas, a teraz zbierali najcenniejsze kawałki :D

2011-01-10 23:44 - autor: Rooshoffy bar. Byczeq
Niech mnie monarchofaszysta ciemny strzeli! Dlaczego plugawicie pseudonim mego ojca?

2011-01-11 22:25 - autor: Guedes bnt de Lima
Wierzę, że w najbliższych dniach przejdziemy od słów do czynów i będzie widać pierwsze efekty działalności Sclavińczyków na terytorium Księstwa. :)

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.045 sekundy