Dziś jest 27 maja 2020 r.
6578. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3505. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3205. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Sport > "SLP - koniec sezonu"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

19 września 2010 r., 17:24 — Matwiej diuk Skarbnikow

W cieniu wymiany najwyższego pałacowego urzędnika - Księcia, odbyła się ostatnia kolejka Sarmackiej Ligi Piłkarskiej - wydarzenie u wielu z nas budzące o wiele żywsze emocje. Był to już 11 sezon.

Tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RVT Hrabia Ruhnhoff. Jest to czwarty triumf Hrabiów, którzy tym samym zrównali się w tej statystyce z YK Slonikami Sodomia - tegorocznym wicemistrzem. Mistrzowie przegrali tylko raz - w 8 kolejce ze... Slonikami. Podium, rzutem na taśmę, dopełniła drużyna Rantiochskich Krasnoludów wyprzedzając bramkowym bilansem najbliższą memu sercu ekipę SKS Podleszcz.

Spadają FC Grodzisk, Morswin Nowy Kotwicz oraz zdystansowany w ostatniej kolejce TKS Trizopolis. Gratulacje dla Mlot Sigmara Anheim. Dopiero w 77 minucie, golem na 2:1 w starciu z Morświnem, Sigmaryści zapewnili sobie dalszy ekstraklasowy byt.

Królem strzelców został drugi sezon z rzędu Valeriano Taddei z FC Czarnolas - zdobywca 13 goli (poprzednio 10). Najczęściej do jedenastki kolejki wybierany był pomocnik nowego mistrza Sarmacji - Jakop Ornatowski, aż 15 razy.

A co niżej ? Do ekstraklasy, jeżeli nie dojdzie do żadnej reorganizacji ligi, wejdą Margonskie Konie (wracające po 1 sezonie), beniaminek Boty z Morwenau oraz Malpki Grodzisk. Tytułem prywaty - Boty są moje. Drugi udany sezon z rzędu i awans to przede wszystkim nagroda ze wiele lat świetnej kariery takich zawodników jak Zbigniew Kutasko, Arek Słaby czy Tomek Spleśniały którzy nawet na dnie nie opuścili dawnego SKS Eldorat, Sclavinii Nowy Kotwicz oraz Fali Nowy Kotwicz. Patrząc realnie na możliwości, wszyscy beniaminkowie będą mieli problem z utrzymaniem się w Ekstraklasie i choćby najmniejszy sukces będzie wymagał niezwykłego kunsztu trenerskiego ich opiekunów.

Spadają BKS Almera oraz kluby który niegdyś tworzyły historię SLP - MKS Sailor Fer i KS Renifery Sola, zaniedbane i porzucone. Na ich miejsce wskakują Atlético Santa Ana, SKS RatTeam oraz Rossoneri Fer - co było już wiadome od dłuższego czasu. Reszta pozostała daleko w tyle.

Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 548 razy.

Komentarze

2010-09-19 18:35 - autor: Mateusz bar. Suszek-Chojnacki
Oj... Zapomniałem całkiem o Marynarzach... Trzeba będzie odkurzyć stronę X11...

2010-09-20 22:51 - autor: Zbyszko hr. von Thorn-Broniek
O, Małpki bez trenera awansowały czyli radzą sobie lepiej beze mnie :D

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.049 sekundy