Dziś jest 27 maja 2020 r.
6578. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3505. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3205. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Sport > "SLP - rozstrzygnięcia coraz bliżej"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

05 września 2010 r., 14:12 — Matwiej diuk Skarbnikow

Rozegrana została kolejna runda spotkań lig piłkarskich Księstwa Sarmacji.

W ekstraklasie zwycięstwa odniosły dwie główne siły ligi - RVT Hrabia Ruhnhoff oraz YK Sloniki Sodomia. Obydwie drużyny wygrały po 3:1 nie pozostawiając rywalom, odpowiednio Dyskobolii Czarnolas i TKS Trizopolis, żadnych złudzeń. Na dwie kolejki przed końcem sprawa tytułu mistrzowskiego jest praktycznie rozstrzygnięta. Lidera z Ruhnhoff czekają jeszcze dwa spotkania z drużynami z dolnej części tabeli i utrata wszystkich 6 punktów zdaje się być scenariuszem jak najbardziej nierealnym.

Na degradację skazane już dzisiaj są FC Grodzisk oraz Morswin Nowy Kotwicz. O uniknięcie trzeciego spadkowego miejsca walczą Mlot Sigmara Anheim, TKS Trizopolis oraz FC Czarnolas przy czym pierwsza z wymienionych drużyn znajduje się obecnie na feralnym 8 miejscu jednak to TKS czeka najcięższe zadanie - w ostatnich meczach zmierzy się z mocnymi ekipą Krasnoludów oraz liderem rozgrywek.

Oczy kibiców 1 ligi zwrócone były na Margon gdzie w meczu na szczycie Margonskie Konie podejmowały wicelidera Boty z Morwenau. Faworyzowani gospodarze odnieśli pewne zwycięstwo 3:1 zdobywając wszystkie gole ze stałych elementów gry. Na nic zdało się indywidualne krycie Karola Swenta skoro wystarczyły mu dwa perfekcyjnie wykonane rzuty wolne aby wypracować "różnicę". Awans tych dwóch drużyn do Ekstraklasy wydaje się być już pewny - o trzecie miejsce ciągle walczą Małpki Grodzisk oraz KS Promyk Nadzieja które w tej kolejce w korespondencyjnym pojedynku wyszli na remis zwycięzając swoich rywali. Ze spadkiem pogodzeni już są KS Renifery Sola, MKS Sailor Fer oraz BKS Almera.

W 2 lidze wszystko od dawna już wiadomo - awansują Atlético Santa Ana, SKS RatTeam oraz Rossoneri Fer.

Ze względu na zbliżający się koniec sezonu warto już dzisiaj pomyśleć o zapisie na następny sezon. Instrukcja znajduje się na stronie sarmackiej wikipedii - do przeczytania tutaj.

Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 486 razy.

Komentarze

2010-09-05 14:27 - autor: Timios mar. Kiechajas
Za tydzień majstra przyklepiemy ;)

Ze swojej strony zachęcam serdecznie do dołączenia do wspólnej zabawy :) W kupie raźniej.

2010-09-05 14:55 - autor: Matwiej diuk Skarbnikow
Się zorientowałem że by trzeba było zaktualizować poradnik bo szata graficzna się zmieniła. Ehh....

2010-09-05 15:03 - autor: Tomasz Pac
Ja już dołączyłem. I wygrałem ;) AC Szfery do boju :D

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.044 sekundy