Sport > "15 kolejka Ekstraklasy SLP"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

31 sierpnia 2010 r., 14:43 — Matwiej diuk Skarbnikow

W miniony weekend rozegrana została 15 kolejka Ekstraklasy SLP.

Sensacyjnie zakończyła się rywalizacja Morswinu Nowy Kotwicz z drużyną YK Sloniki Sodomia. Skazani na porażkę gospodarze, okupujący przedostatnie miejsce w tabeli, wywalczyli remis z drużyną która przez ostatnie 4 sezony była bezkonkurencyjna w rozgrywkach ligowych zdobywając tytuły mistrzowskie. Z pewnością nie bez wpływu na przebieg spotkania pozostała czerwona kartka którą już w 31 minucie obejrzał obrońca gości - Ilija Nenadic. Pomimo tak szybkiego osłabienia mistrzowie zdawali się kontrolować przebiego meczu i przeważali. Od 66 minuty po golu Cabbara Özsoy wyszli na prowadzenie jednak w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry od obrońców oderwał Shlomi Krusrin i ku radości nielicznych widzów wyrównał stan meczu.

Obecny lider rozgrywek - RVT Hrabia Ruhnhoff pewnie 3:0 pokonał u siebie walczący o utrzymanie FC Czarnolas. Gospodarze w pełni zdominowali swoich rywali - wystarczy powiedzieć, że oddali 12 strzałów przy zaledwie dwóch gości. Najlepszym piłkarzem zwycięskiej drużyny wybrany został Jakop Ornatowski asystujący przy jednej z bramek. W efekcie Hrabowie mają już 6 puntów przewagi nad obrońcami tytułu mistrzowskiego i przełamanie hegemonii zdaje się być bliskie jak nigdy.