Dziś jest 24 października 2021 r.
7093. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
4020. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3720. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)
Park Stołeczny

Przepad żyje - uderzył w Księcia

Korona nie ponosi odpowiedzialności za treść materiałów opublikowanych w ramach Parku stołecznego. Opublikuj swój wpis lub film z YouTube.

10 sierpnia 2010 r., 00:37 — szer. Leszek kaw. Żółtowski

Ponoć przepad minął, a jego skutki zostały częściowo usunięte, ale jak widać nie do końca. Duch przepadyzmu zasadził się na tron książęcy.

Atak przepadyzmu to oczywiście żarty. W dniu dzisiejszym doszło do pseudoabdykacji, dokonanej przez nieznanego sprawcę. Można żartować że Książę został zaatakowany prze resztki przepadu, jednakże sprawa jest poważna. Jakkolwiek by Książę nie był krytykowany nie można robić takich rzeczy. Prokuratura (o ile nadal funkcjonuje) powinna zająć się tą sprawą a Sąd Najwyższy musi wyciągnąć surowe konsekwencje wobec sprawcy. Swoją drogą, głupim musiał być ktoś kto sądził iż fałszerstwo nie wyjdzie na jaw. Ba - w obecności dzisiejszej techniki sprawa jest prawdopodobnie łatwa do rozwikłania (bo przecież ktoś "akt abdykacji" w Dzienniku Praw zamieścił, a to nie pozostaje bez śladów). Skandal - nic więcej nie można powiedzieć. Osoba która dopuściła się tego czynu prawdopodobnie zyska status podobny do statusu Jakuba Bakonyia, czyli w zasadzie brak statusu...

Jednocześnie dziwi mnie fakt, że Książę praktycznie nie zareagował na (nie bójmy się tego słowa) radość, jaka zapanowała wśród Sarmatów. Bo nie da się ukryć że dla wielu z nas ta chwila kiedy abdykacja była realna - był radosną chwilą. Ponadto, obawiam się że Książę absolutnie nie podniesie swojej aktywności; JKM napisał jeden post na Forum Centralnym w którym sprostował tę sytuację, po czym ponownie zniknął... Brakiem reakcji wykazał się również wobec słynnego już "upomnienia" wysłanego przez Bratumiła Nowaka na Facebooku.

Obecny stan jest przykry. Zastanawia mnie czy bardziej przykry jest skandal z abdykacją, czy reakcja Księcia na niezadowolenie rodaków. Może Wasza Książęca Mość wyciągnie wnioski z naszej reakcji po ogłoszeniu pseuodabdykacji? Nie wiem jak pozostali Sarmaci, ale ja żądam reakcji. Jakiej? Są dwie drogi: albo powrót do aktywnego życia w Księstwie, albo ta druga, wiadomo jaka...
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 2 czytelników. Średnia nota: 5
Artykuł czytano 727 razy.

Wynagrodź twórcę

Wpłaciło różnych osób: 0.
Wpłacono łącznie: lt.

- Twoje konto bankowe
- Hasło do konta

Komentarze

2010-08-10 01:47 - autor: gen. bryg. rez. Jack diuk O’Neill
Jednak chciałbym polemizować, czy ta sytuacja jest równa fałszerstwu w wyborach Kuby. Zapewne ta osoba domyślała się, że to wyjdzie na jaw. A prawdopodobnie chodziło o wywołanie dyskusji. Pomimo nagannej formy ten czyn moim zdaniem nie jest w ocenie moralnej = fałszerstwu wyborów.

2010-08-10 02:04 - autor: Timios mar. Kiechajas
Fałszerstwo aktu prawnego.

2010-08-10 02:06 - autor: szer. Leszek kaw. Żółtowski
Aktu prawnego i to jakiej wagi...

2010-08-10 06:48 - autor: Bratumił v-hr. Nowak-Azoramath
Ktoś zdecydowanie chciał podbić sławę Jugusia...

2010-08-10 14:36 - autor: Tomasz Pac
Fałszerstwem niech się prokurator zajmie. Dla pozostałych Obywateli ważniejsza jest dyskusja wywołana tym czynem. Czy ona nas gdzieś zaprowadzi, czy wywoła jakieś skutki reakcje, czy JKM się w ogóle tym wszystkim przejmie (poza reakcją na sam czyn)?

2010-08-10 21:46 - autor: Kedar mar. via Margończyk
Przepad nie przepadł ma Najwyższego Kontynuatora :P

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.032 sekundy