Dziś jest 27 maja 2020 r.
6578. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3505. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3205. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Furta Kultury #6"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

21 stycznia 2009 r., 23:25 — Gabinet Polityczny Kanclerza

nagłówek

Tygodnik>nr 6>21 stycznia 2009
© Wszelkie prawa zastrzeżone

»Tytułem wstępu«


Vivat Hiperpoprawność! Indżoj!

Wasz Minister,

(-) Henryk K. v-hr. von Thorn-Leszczyński h. Wieniawa

»Turniej szachowy«

 

szachy

 

Międzynarodowy Turniej Szachowy rozpoczął się na dobre. Za nami pierwsza runda rozgrywek, która jak się okazało, obfitowała w różne niespodzianki. Jak zatem kształtowały się wyniki?

Paweł Szermiński zdominował szachownicę i pokonał Mateusza Walczaka ze Scholandii. – Za mało gry przez Internet – mówił zawiedziony przegrany. W drugim spotkaniu zmierzyli się JKW Piotr Mikołaj i Bartosz von Thorn-Mackiewicz. Żaden z graczy nie mógł udowodnić swej wyższości i pojedynek zakończył się patem. - W pewnym momencie miałem przewagę hetmana, potem Piotr miał przewagę dwóch hetmanów i się na pacie skończyło – śmiał się Bartek Mackewicz. Książę Senior podobno całą sytuację skwitował określeniem „paraolimpiada”.

Tymczasem w kolejnym spotkaniu organizator, minister Leszczyński podejmował Dariusza Makowskiego. Hrabia Kedar zdeklasował przeciwnika. Hrabia Kedar szczegółowo relacjonował przebieg partii swym fankom: - Rozprawa była jednak krótka. Nieudany debiut białych szybko wykorzystały Czarne i zdobyły w trzecim chyba ruchu przewagę figury i niedługo potem piona. Walka o centrum była też krótka, bo Minister zafrapowany wydarzeniami w swym sekretariacie (sekretarki pokłóciły się o szminkę) nie zauważył chronionego pola i oddał bez walki Hetmana. Potem była juz tylko "rzeź niewiniątek". Komendant zmatował Ministra i było po meczu – opowiadał hrabia rozentuzjazmowanym kibickom.

Kolejne partie przyniosły kilka siwych włosów organizatorowi (z tymi osiwiałymi po blamażu przy szachownicy powstanie niczego sobie kępka). Spotkanie Bratumiła Nowaka i Mateusza Olejniczaka nie odbyło się. Mimo wielokrotnych prób kontaktu, Nekkoru dosłownie zapadł się pod ziemię. Po kolejnych nieudanych monitach ze strony ministra Leszczyńskiego, Olejniczak ukarany został walkowerem. Pozasportowych emocji nie brakowało także w ostatnim spotkaniu, Filipa Czarnego z Rafałem Szermińskim. Obaj panowie przysłali ministrowi screeny z szachownicy z zapewnieniem, iż wygrali… Niemożliwe? A jednak! Po zapytaniu organizatora Czarny wyjaśnił sytuację: szachiści rozegrali trzy partie – pierwszą, turniejową wygrał Czarny, dwie kolejne, towarzyskie – Szermiński. Ten ostatni doszedł chyba do wniosku, że wygrał 2-1 i zgłosił to sędziemu. Minister Leszczyński długo głowił się nad rozwiązaniem tego problemu, w rezultacie jednak po wizji lokalnej i rozmowach z kibicami (kibicem) zwycięstwo powędrowało do Filipa Czarnego. – Mam nadzieję, że tego typu sytuacje już się więcej nie powtórzą – podkreślał Henryk Leszczyński.

Rozlosowano także pary drugiej rundy. Na wyniki czekamy do 25 stycznia (niedziela). Nauczeni doświadczeniem, przypominamy o stosownym udokumentowaniu zwycięstwa.

   1. Bratumił Nowak–Azoramath — Filip Czarny
   2. Paweł Szermiński — hr. Kedar
   3. Bartosz Mackiewicz – Mateusz Walczak
   4. Rafał Szermiński — Henryk Leszczyński
   5. Piotr Mikołaj — Mateusz Olejniczak

»Zmiany w IES«

Dzieje się także w Instytucie Edukacji Sarmackiej. Dyrektor, Artur Wichecki zaktualizował część wykładów, uwzględniając koronację nowego Księcia, rozwiązanie PAMP i MSO. Poprawione zostały także wszelkie nieaktualne informacje tyczące się naszego ustroju i systemu prawnego.  W części samorządowej pojawiły się Nowy Kotwicz i miejscowości z Księstwa Trizondalu.

Dyrektor Wichecki przedstawił także ministrowi Leszczyńskiemu wynik prac koncepcyjnych nad zadaniami zleconymi przez resort i inicjatywami oddolnymi. Nieoficjalnie wiadomo, że szef MDN-u pozytywnie odniósł się do znakomitej większości propozycji.

Trwa także sonda SOBOS, w której można zasugerować dyrektorowi kierunek, w jakim powinien podążać instytut. Zachęcamy do głosowania!

stopka

Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 539 razy.

Komentarze

2009-01-21 23:27 - autor: Henryk K. v-hr. von Thorn-Leszczyński
Wstęp jest nieautoryzowany:D

2009-01-22 11:49 - autor: Bartosz v-hr. von Thorn-Mackiewicz
Moje formatowanie podoba mi się bardziej.

2009-01-22 13:13 - autor: Henryk K. v-hr. von Thorn-Leszczyński
Zrobię sondę w SOBOSie, któe lepsze;P

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.047 sekundy