Dziś jest 30 lipca 2021 r.
7007. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3934. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3634. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Furta kultury #4"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

23 grudnia 2008 r., 23:19 — Karolina Sobieszek


 
 

Tygodnik nr 4

23 grudnia 2008

©Wszelkie prawa zastrzeżone
 

Tytułem wstępu

Święta to czas szczególny. W mikronacjach szczególnym jest zwłaszcza dlatego, że wielu z nas na kilka dni odstawi komputer. Odpocznie od przeraźliwego zgiełku i z pewnego dystansu pojrzy na ten cyrk. A trzeba przyznać, że ostatnimi czasu tego zamieszania było wiele, może nawet zbyt wiele. Kontrowersje wokół kanału IRCa, kolejne prowokacje na liście dyskusyjnej, postępujący upadek kultury w przestrzeni sarmackiej. Jako minister dziedzictwa narodowego niejednokrotnie ze smutkiem i zażenowaniem oglądam te ekscesy. Dlatego w te święta pragnę życzyć Wam, Sarmatom, aby te dni upłynęły w miłej i spokojnej atmosferze, abyśmy dojrzeli i reprezentowali sobą jak najwyższy poziom, w poszanowaniu naszego dziedzictwa, kultury i historii, którymi winniśmy chlubić się zawsze i wszędzie, cokolwiek inni nie będą mówić. Wreszcie, życzę Wam anielskiej cierpliwości w oczekiwaniu na nowego Syriusza, wytrwałości w pełnieniu wszystkich funkcji, a wiem, że jest ich coraz więcej, inwencji w inicjowaniu nowych przedsięwzięć i niegasnącej chęci angażowania się w mikroświecie.

 

Turniej Szachowy

Jak zauważyli już bardziej spostrzegawczy Sarmaci, Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego, wraz z władzami samorządowymi Czarnolasu i Grodziska organizuje Międzynarodowy Turniej Szachowy. W zawodach uczestniczyć mogą obywatele wszystkich państw mikroświata, już niebawem za pośrednictwem poczty dyplomatycznej rozesłane zostaną stosowne zaproszenia. Zapisy (pod tym linkiem) trwają do 3 stycznia.

 
 Turniej toczyć się będzie w serwisie kurnik.pl. Przewidziano siedem rund, w każdej zawodnicy mają tydzień na rozegranie jednej partii. Tabela końcowa wyłoni szachowego mistrza mikroświata, zatem jest o co walczyć!
 

Instytut Edukacji Sarmackiej

Instytut Edukacji Sarmackiej w ramach aktualizacji materiałów dydaktycznych inicjuje w swych ramach program kształcenia o prowincjach sarmackich. - Samorządy nie odgrywają wystarczająco dużej roli w świadomości nowego mieszkańca Księstwa Sarmacji, a są przecież niezwykle istotnym elementem całej państwowości – mówi Artur Wichecki, dyrektor IES. - Jako instytucja, która ma wprowadzać w mechanizmy działania KS jesteśmy świetnym miejscem do łowienia twórców przyszłego wizerunku naszych samorządów.

W związku z tym dyrektor Wichecki apeluje o przekazywanie na adres arturjan23@gmail.com informacji dotyczących poszczególnych miejscowości. Samorządowcy! Pokażcie, że potraficie!

 

Książęce Siły Zbrojne

Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego objęło patronatem konkurs na banderę wojenną Księstwa Sarmacji. Wystarczy do 10 stycznia wysłać na adres ksz@sarmacja.org projekt bandery. Pula nagród wynosi aż 500 libertów.

 

 Finanse

 Po uruchomieniu programu Mecenas ministerstwo stało się praktycznie niezależne finansowo. Zaczęło także operować niebagatelnymi sumami pieniędzy, bez porównania większymi, niż poprzednicy. Dla zachowania jak największej przejrzystości minister Leszczyński postanowił upublicznić działania finansowe podległego mu resortu. Wszystkie operacje ministerstwa można śledzić za pośrednictwem arkusza kalkulacyjnego w GoogleDocs.


 

Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 529 razy.

Komentarze

2008-12-26 19:40 - autor: Bartosz v-hr. von Thorn-Mackiewicz
Ojojoj, formatowanie leży. Coś pomyślimy ;)

2008-12-26 21:45 - autor: Bartosz v-hr. von Thorn-Mackiewicz
„Jak dorosnę, zostanę edytorem”. Endżoj.

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.051 sekundy