Dziś jest 19 października 2021 r.
7088. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
4015. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3715. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)
Park Stołeczny

Przegląd Prasy Weekendowej

Korona nie ponosi odpowiedzialności za treść materiałów opublikowanych w ramach Parku stołecznego. Opublikuj swój wpis lub film z YouTube.

28 stycznia 2008 r., 11:19 — Robert Janusz kaw. von Thorn-C*****ski h. Piękne Życie

Witajcie, witajcie, wszyscy czekają już na Przegląd, a Przeglądu brak? Przegląd się przyczaił i czeka, by TVT mu nie wlazła na odcisk znów, znaczy na główną WWW. Ale jako, że nasi czytelnicy spragnieni rozrywki piszą do mnie już smsy, zatem oto i Przegląd.

Weekend był wspaniały muszę przyznać. Byłem w górach, było fajnie, robiliśmy pizzę, oglądaliśmy filmy i inne takie. Pogoda - mało głowy nie urwało, deszcz, śnieg i 20 stopień zasilania przy większych podmuchach wiaterku. Ale fajnie. A co w sarmackiej prasie?

Dużo ostatnio malowane jest na murach. "Sztuka Uliczna" przeżywa swoją piąta młodość i dobrze, że Pałac Książęcy to wielki budynek, bo wkrótce zabrakłoby miejsca na kolejne Wasze grafiki. W piątek zapytano nas co widzimy pokazując nałożone na siebie herby Księstwa Sarmacji i Księstwa Trizondalu. Udana prowokacja przyznać muszę, bo wzbudziła emocje i na pewno zwróciła uwagę ludności na Trizondal. Chłopaki walczą o byt i walczą dzielnie. I tylko Szarik im gdzieś zwiał. Pokazali też nam jaki charakter pisma ma Kondzio - brzydki ma. Z kolei w piątek, a to za pięć dwunasta weekendu, czarownice (zboczeńcy!) pokazały nam, gdzie na nas czekają. Ciekawe co się tam działo, ja nie poszedłem.

Sobotnie "SzU" to już tylko odcień żałoby - ktoś wyciął buga ze strony Księstwa i go pokazał, jak się z niego dowiedzieliśmy w SOBOS 3.0 można głosować tylko w jednej trzeciej, oddając głosu kawałek. Nieco bardziej sielsko zrobiło się za sprawą Kosynierów, którzy pokazali pasek z napisem, kawałkiem czegoś (to chyba herb) i lasem w tle. Dowiedzieliśmy się dzięki Skarbnikowi, po prawie 6 latach istnienia KS, że nasz kraj jest piękny! Cudownie! To chyba największy wkład Macieja w naszą świadomość narodową. Ruch ludyczno-monarchistyczny przypomina mi nieco pewne związki społeczne, które z racji swojego wpływu na pewną ideę stanowią element moich hobbystycznych badań. Ciekawe przy tym, czy ten sarmacki ruch też tak wpłynie na naszą wirtualną rzeczywistość.

Niestety niedziela okazała się dla sztuki ulicznej tragiczna... opublikowano znaną, starą i raczej cienką grafikę o życiu złożoną ze znaków drogowych - kto tego jeszcze nie znał to lama.

W piątek i niedzielę Książę spał. Skąd taki wniosek? "Herold" nie opublikował ani jednego materiału. Chlip. Ale za to już w sobotę Jego Książęca Mość, zazdrosny jak wiemy o każdego liberta, zdemaskował przekręt kasyna w Eldoracie. Książę nie lubi konkurencji!

W sobotę "Żniwiarz" odstawił kombajny i wzorem Pierwszego Statutowego KS (NUD z importu) zaczął pisać statuty nieistniejących organizacji. Z prowadzonych przez Katedrę Badań Społecznych przy Książęcym Uniwersytecie w Almerze badań wynika, że ten typ działalności jest typowy dla schyłkowego etapu wirtualnego życia i najczęściej oznacza wypalenie się. Niemniej jednak gratulujemy Skarbnikowi pomysłu i popieramy pomysł wszystkimi kończynami.

"Twoja Gazeta" też ostatnio działa i pisze. Mniejsza o to w jaki sposób, reformy nie będzie. W piątek doniesiono nam o tym, że w Trizondalu zajdą zmiany! Dowiedzieliśmy się o (w kolejności): napisaniu dwóch tekstów i zrobieniu paru grafik, powstaniu Uniwersytetu Trizondalskiego, dodaniu w nim kilku informacji (pewnie pytania egzaminacyjne), wybraniu przez Kolegium delegata do IP (zgadnijcie kto!), oraz powstaniu Trybunału Praw w nieuznawanej przez Księstwo Sarmacji organizacji międzynarodowej, do której nielegalnie należy Trizondal. W kolejnym materiale dowiadujemy sie o kulisach wyboru w/w delegata (tak, tak, sam Książę) i o tym, że, (UWAGA), "ma kilka pomysłów, które mają pomóc Trizondalowi i innym Krajom Koronnym w integracji z Sarmacją". Cudownie! Czekamy na efekty.

"Park" zamarł. Pojawił się tylko jeden, wielce tajemniczy nius o wiele mówiącym tytule "P". Zaciekawieniu czytamy... a tam ogłoszenie o przetargu. Już wiemy, że "P" oznacza "Psikus". W sobotę w "Parku" pojawiło się także expose nowego (starego) prezydenta Sclavinii. Nudy. Nie ma co czytać, zero akcji, nie ma dialogów, ani nawet obrazków.

"Brama Sarmacka" też się nie popisała. W piątek Mateusz Cezar (znany też jako Mateusz Kudła) opublikował w niej pierwszy numer "Głosu Grodziska", w którym chwali się co i jak w stolicy. My i tak wiemy, że w stolicy jest nijak. Dlatego mieszkamy w Eldoracie.

"Kampanii antyalkoholowej" z "Kroniki Towarzyskiej" nawet nie komentujemy. Idziemy za to się napić z Księciem wódki.

I mamy także na naszym prasowym rynku nowość. W sobotę zadebiutowała agencja "GPW Press", która, jak sądzimy, będzie nas informować o tym, co się na giełdzie dzieje. Póki co ze źródeł innych niż "GPW Press" wiemy, że giełda po trzech dniach zostaje zamknięta. Kiedy otworzą? Nie wiadomo. Pamiętacie jak było z multikinem we Włocławku?

Prasa partyjna nieobecna. Tradycyjnie. W sumie to nawet dobrze. I na sam koniec mamy prośbę do władz odpowiedzialnych za stronę główną - usuńcie śmieci w stylu "Głosu Tyrencji i czegośtam", bo nawet nie wiemy co to, i jak to się ma do Księstwa Sarmacji.
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 12 czytelników. Średnia nota: 1.58333
Artykuł czytano 613 razy.

Komentarze

2008-01-28 12:34 - autor: Robert Janusz kaw. von Thorn-C*****ski
Kto dał 4?! Przyznać się! :D:D:D:D:D

2008-01-28 13:23 - autor: Marietta s.d. "Sissi" von Thorn
Zaprawdę powiadam Wam alkohol to zło, to narzędzie szatana!
Mnie żadna siła nie zmusi do picia chcę mieć trzeźwy umysł. :D :D

2008-01-28 14:27 - autor: Konrad "Sobik" de Luna y Euskadi
Super podsumowanie weekendu :D Celnie i z dowcipem :D

2008-01-28 14:47 - autor: Robert Janusz kaw. von Thorn-C*****ski
Wszystkim dziękuję za ocenianie ;) Im niżej tym lepiej! :D Ha! :D Dowalić! :D

2008-01-28 15:39 - autor: Marcin kaw. "Komo" Komosiński
Masz cos do TVT? :D

2008-01-28 16:00 - autor: Krzysztov kaw. "TVT" von Latoo
Ty chyba na siłę wrogów szukasz ;]

2008-01-28 16:03 - autor: Marcin kaw. "Komo" Komosiński
Pewnie, znajdź i zniszcz! :D

2008-01-29 01:26 - autor: Krzysztof St. M. hr. "Kwazi" Konias
qpa

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.029 sekundy