Dziś jest 30 lipca 2021 r.
7007. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3934. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3634. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)
Park Stołeczny

Nowiny z Grodziska

Korona nie ponosi odpowiedzialności za treść materiałów opublikowanych w ramach Parku stołecznego. Opublikuj swój wpis lub film z YouTube.

07 lipca 2007 r., 13:12 — Łukasz bar. Kowalski h. Delfin

Kulisy Grodziska

Gazety na blog.onet.pl się nie podobają, więc zwinąłem Kulisy i do czasu aż zostanę redaktorem Gońca (Czarnolas to w końcu miasto partnerskie Grodziska) będą serią wypowiedzi w Parku (który, jak uchwaliła Rada KMG, nosi nazwę Parku Jana Stadnickiego).

Centrum Promocji i Informacji Grodziska poszukuje Zastępcy Dyrektora, jak również Koordynatora do spraw Imprez i Promocji Miasta. Dyrektor Dariusz Darowski szuka osób, która chce pomóc Grodziskowi i jeszcze zarobić. Poza tym zawsze przydadzą się radni oraz dyrektorzy komunikacji samochodowej, kolei, lotniska i komunikacji miejskiej.

Inną sprawą jest znalezienie wzorów odznaczeń Grodziskich: Złotego Delfina, Srebrnej Gwiazdy i Brązowego Medalu.

Trwa debata nad nazwami ulic na nowym osiedlu i nazwą samego Osiedla. W czasie przygotowywania terenu pod to osiedle został odkryty pewien obiekt, który wymaga jeszcze dokładnego zbadania. W czasie uroczystego otwarcie osiedla odbędzie się też losowanie nagrody w loterii i sesja RPG.

Trwa także debata nad zmianą ustroju miasta. Nie rozumiem, w jaki sposób wprowadzenie wyborów do Rady ma zwiększyć sprawność, ale taki pomysł się pojawił.

Tymczasem w Izbie Poselskiej (to już sprawa ogólnosarmacka, chociaż na upartego można powiedzieć, iż siedzibą Sejmu jest Grodzisk) pojawiły się głosy przeciw możliwości uznania podwójnego obywatelstwa oraz przeciw przywilejom krajów koronnych.
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 268 razy.

Komentarze

2007-07-07 13:21 - autor: Łukasz bar. "Ytek" Kowalski
Aha. I jeszcze jedna nowina, a raczej brak nowin. Czarnolas wciąż nie pomaga w uruchomieniu połączeń autokarowych, kolejowych i lotniczych z Grodziskiem. Może upomnienie w gazecie pomoże.

2007-07-07 13:36 - autor: Zbyszko bar. "ziutek" Browarczyk
LOL. W Parku? Nie lepiej do BS na takiej samej zasadzie jak Merkiusz Gelloński?

2007-07-07 15:45 - autor: Henryk K. bnt "Leperr" Leszczyński
GC zaprasza, wystarczyło się do mnie zgłosić. A trzeba szybko, bo w poniedziałek wyjeżdżam! Zresztą co do tych połączeń. Jak mamy pomóc? Kilka razy pisałem na forum Grodziska, ale dyskusja zamierała...

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.026 sekundy