Dziś jest 27 maja 2020 r.
6578. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3505. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3205. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Merkuriusz Gelloński jest regionalną agendą Bramy Sarmackiej w Hrabstwie Gellonii.Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów Bramy Sarmackiej.

Merkuriusz Gelloński
Gelloński przegląd wydarzeń

19 lutego 2007 r., 09:34 — Matwiej Skarbnikow

Miniony weekend był wyjątkowo udany dla gellońskich drużyn występujących w SLP. W ekstraklasie SKS Podleszcz wygrało drugi mecz z rzędu a trener Skarbnikow otrzymał nagrodę dla najlepszego managera kolejki. Sytuacja w tej klasie rozgrywek jest bardzo interesujaca. O ile tytul mistrzowski na 90% trafi do FC Czarnolas to walka o drugie i trzecie miejsce bedzie prawdopodobnie trwala do ostatniej kolejki. W przedsionku ekestraklasy kolejne zwyciestwo odnieśli "Marynarze" - Sailors Fer, powiększając przewagę nad resztą stawki. Przyszłoroczne derby Gellonii są już realną perspektywą.

W najbliższy weekend odbędzie się w Gellonii plebiscyt konsultacyjny zarządzony przez Namiesnika Pawła Szermińskiego na wniosek Seniora Krajowej Rady Emerytowanych Diuków Matwieja Skarbnikowa. Gellończycy wyrażą swoją opinię w sprawie przyznania świadczeń emerytalnych osobom (Gellończykom) które zamieszkują w Sarmacji dłużej niż rok i przepracowały przynajmniej 6 miesięcy na stanowiskach administracyjnych.

Przez cały tydzień trwał będzie konkurs skoków na skoczni K230 w stolicy Gellonii - Krezie. Przypomnijmy że w ostatnim konkursie zwyciężył Gellończyk Mateusz Suszek, a inny reprezentat naszej prowincji - Matwiej Skarbnikow - zajął trzecie miejsce. Spodziewać się zatem można wielu pozytywnych emocji dla lokalnej społeczności.

Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 328 razy.

Komentarze

2007-02-19 22:53 - autor: Jarek "Dexter" Sadowski
Skarbie, weź pod uwagę fakt, która drużyna jest najbardziej
bramkostrzelna (yes yes yes) oraz z KIM gra Czarnolas swój
ostatni mecz. :D

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.041 sekundy